NEDEN ANTALYA?

0532 237 88 85

info@zenemlak.com

Antalya, bereketli toprakları ve doğal güzellikleri ile bir yeryüzü cenneti… Akdeniz’e hakim sarp kayalıklar üzerine kurulan ve dağlarla çevrili olan Antalya, neredeyse her mevsim buram buram turunçgil kokar… Roma, Selçuklu ve Osmanlı gibi pek çok medeniyetin mirasını barındıran bu büyüleyici şehir, bugünün dünyasında da bir cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. Öyle ki Antalya bu özelliği ile her yıl milyonlarca turisti çekiyor. Türkiye’deki göç olgusunun, turizm ve tarımdaki istihdam kapasitesiyle en yoğun olarak hayata geçtiği kentlerin başında yer alan Antalya, son yıllarda yurt içindeki vatandaşların yanı sıra farklı ülkelerdeki yabancı uyruklu vatandaşlarında “göç” hedefi haline geldi. Antalya’ya yerleşme, pek çok yabancı ülke vatandaşı için yaşamı ve emeklilik yıllarını, doğal ve kültürel zenginlikler arasında en güzel şekilde geçirme anlamını taşıyor. 10 yıl öncesine kadar 700 bin kişinin yaşadığı Antalya şu anda 2 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen şehirleri arasında yer alıyor. Antalya’da yaşamak ayrıcalıktır...


Çünkü;

-Yılda 10 milyon’dan fazla turist çeken Antalya’da, aynı zamanda dünyanın değişik ülkelerinden çok farklı kültürlere sahip 50 bin’e yakın yabancı yaşamaktadır. 

- Uluslararası Antalya havalimanın'dan dünyanın 500 farklı noktasına direkt uçuş yapılmaktadır. Yaz sezonunda günde ortalama 300 uçağın indiği Antalya Havalimanı, ülkenin 2. En büyük uluslararası havalimanı Türkiye’nin dünyaya açılan penceresidir 

- 400’den fazla 5 yıldızlı otelin bulunduğu Antalya, çoğu ülkedeki toplam otel sayısından daha fazla otele sahiptir. Türkiye turizminin amiral gemisi olan şehir, dünya turizminde ilk akla gelen isimlerindendir. 

-24 saat canlı bir yapıya sahiptir. Milli parkları, zengin tarihi kalıntıları ve ödüllü marinası ile Akdeniz’in incisi durumundaki Antalya, ilçeleri ve tatil merkezleri ile Türk turizminin en önemli kenti durumundadır. 

- Hızla büyüyen ve yurtdışına dönük sosyo kültürel yapısı ile Antalya, insanı çok farklı ufuklara çekebilen bir kenttir. 

- Turizm sektörünün yanı sıra nüfusla aynı oranda büyüyen inşaat, sanayi, tarım, ihracat ve yatçılık sektörleri, bölge halkı için geniş bir istihdam imkânı sağlar. 

-Yüzmek, güneşlenmek, dinlenmek, golf oynamak ve daha bir çok farklı aktivite için ANTALYA doğru bir seçim….

top